508 207 476
Warszawa
Polska
Warszawa
Łódź
UKRAINE
Kijów
Winnica
Niemcy
Berlin
Gwarancja bezpieczeństwa - 1 mln zł OC

Gruntowne sprzątanie przed imprezą – o czym należy pamiętać?

sprzątanie mieszkań

Nie przepadasz za porządkami, a już niebawem w Twoim domu pojawią się goście? To oczywiste, że przyjęcie ich w miłej, czystej atmosferze, jest obowiązkiem każdego gospodarza. Jako firma sprzątająca mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak gruntowanie doprowadzić mieszkanie do ładu. Czytaj dalej!

Po pierwsze: logistyka

Sprzątanie domu to nie wyścigi i warto odpowiednio się do tego przygotować. Na pewno pomoże Ci najlepsza organizatorka każdej imprezy – lista. Zaplanowanie porządków sprawi, że nie zaskoczy Cię ilość miejsc do wyczyszczenia, potrzebnych do sprzątania artykułów oraz czasu koniecznego do poświęcenia na to zadanie. Podziel porządki na pokoje i podkategorie:

  • kuchnia – lodówka, piekarnik, blaty, szafki, okna
  • łazienka – toaleta, prysznic, umywalka, ręczniki
  • salon – kanapa, telewizor, parapety, półeczki

Schemat działania zdecydowanie poprawi efektywność.

Po drugie: śmieci

Wrogiem każdego domu są gromadzące się w nim śmieci oraz zbędne artykuły, które tworzą stosy odkładanych na coraz to nowe miejsca rzeczy. Weź największy dostępny worek na odpady i do dzieła. Puste buteleczki po perfumach, nieczytane od lat magazyny, zalegające na kanapie okruszki i przeterminowane kosmetyki nie muszą już gościć w Twoich czterech ścianach. Planując sprzątanie domu przed imprezą warto pozbyć się niepotrzebnych akcesoriów.

Po trzecie: sprzątaj od góry do dołu

To pierwsza zasada, o której wie każdy, kto kiedykolwiek korzystał z profesjonalnych usług sprzątania. Na czym polega? Praktyka na szczęście nie odbiega od opisu: zaczynamy sprzątanie na wysokości, a dopiero później kierujemy się ku niższym poziomom. Ten efektywny sposób sprawia, że nie będziesz narażony na poprawianie swojej własnej pracy: mycie podłóg przed umyciem blatów czy gruntowne wyczyszczenie parapetów przed zajęciem się oknami może nie przynieść oczekiwanych skutków, a zwielokrotnioną ilość niepotrzebnej pracy.

Pamiętaj, że nieskazitelny dom mówi wiele o gospodarzu i jego podejściu do gości, dlatego jeżeli sam nie jesteś w stanie zorganizować gruntownych porządków, pozwól sobie pomóc odpowiedniej firmie sprzątającej, która w profesjonalny i najwyższej jakości sposób wykona je za Ciebie.

 

Facebook
Telegram
Email