508 207 476
Warszawa
Polska
Warszawa
Łódź
UKRAINE
Kijów
Winnica
Niemcy
Berlin
Gwarancja bezpieczeństwa - 1 mln zł OC

Specyfika sprzątania obiektów handlowych

maszynowe mycie podłóg

Od wielu już lat handel w Polsce ogniskuje się w galeriach handlowych. Powstają w kolejnych dzielnicach miast, gromadząc przedstawicieli większości branż, a nawet usług. Obsługa galerii handlowych odbywa się na kilku poziomach, za część czynności odpowiadają pracownicy sklepów i najemcy, ale wiele prac związanych z utrzymaniem galerii spoczywa na operatorze.

Specyfika sprzątania galerii handlowych

Sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych to wyzwanie dla firmy sprzątającej i nie każda jest w stanie podjąć się takiego zlecenia. Zwłaszcza, że sprzątanie sklepów polega na gruntowym czyszczeniu, ale również na całodziennym utrzymaniu czystości, co szczególnie w warunkach zimy i jesieni jest trudnym zadaniem.

Gruntowne sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych odbywa się zawsze po zamknięciu całej galerii handlowej, czyli późnym wieczorem i w nocy, czasem nad ranem. Firma sprzątająca musi dysponować sporą ilością pracowników mogących pracować o tej porze, ale i wysokiej jakości sprzętem, by sprzątanie przebiegało sprawnie i w jak najkrótszym czasie.

Maszynowe czyszczenie podłóg w sklepach wielkopowierzchniowych

Maszynowe czyszczenie podłóg to najważniejsza z czynności sprzątania sklepów i wspólnej powierzchni – ciągów komunikacyjnych w galeriach handlowych. Dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń jedna maszyna myje, szoruje oraz suszy powierzchnię podłogi. W ten sposób sprzątanie sklepów jest dokładne, szybkie i podłoże pozostaje natychmiast suche.

To ważna cecha, zwłaszcza wtedy, gdy część prac trzeba wykonywać w dzień, w trakcie godzin pracy sklepów, co zwłaszcza zimą jest nieuniknione. Maszynowe czyszczenie podłóg z natychmiastowym suszeniem sprawia, że unika się niebezpieczeństwa poślizgnięcia się gości.

Profesjonalne urządzenia sprzątające wyposażone w funkcjonalne detale oraz specjalne środki czystości wymagają obsługi przeszkolonych pracowników. Firmy sprzątające specjalizujące się w sprzątaniu sklepów szkolą swoich pracowników zarówno w zakresie ich obsługi, jak i właściwego doboru środków czystości do intensywności zabrudzenia powierzchni.

Facebook
Telegram
Email