Sprzątanie przedszkoli i żłobków

Posyłając dziecko do przedszkola, wierzymy, że nasza pociecha będzie tam bezpieczna. Nasz maluch spędza w przedszkolu nieraz większą część dnia i chcielibyśmy, aby czuł się tam jak w domu, by panie przedszkolanki otoczyły go troskliwą opieką, zadbały o bezpieczeństwo i rozwój naszego dziecka.

Bardzo ważne są również warunki higieniczne jakie spełnia przedszkole. 

Wspólne zabawy w grupie i pożyczanie sobie zabawek, powodują szybkie przenoszenie się zarazków pomiędzy dziećmi. Szczególnie widoczne jest to w okresie jesiennym i zimowym, kiedy do przedszkola nierzadko przyprowadzane są chore dzieci. Aby uniknąć szybkiego rozprzestrzeniania się chorób w placówkach oświaty, bardzo ważne jest edukowanie i uświadamianie dzieci w jaki sposób powinny się zachowywać i dbać o higienę. Kluczowym aspektem jest również utrzymywanie czystości na terenie przedszkola bądź żłobka.

Miejsca będące wylęgarnią zarazków w przedszkolach i żłobkach

Małe dzieci nie mają świadomości na jakie bakterie i wirusy są narażone. Bezwiednie, na przykład podczas korzystania z toalety, rączkami dotykają deski sedesu, nie zawsze dokładnie umyją ręce, a czasem wcale, gdyż mogłaby je ominąć ciekawa zabawa.  Później dotykają zabawek i biorą je do ust. W takiej sytuacji nietrudno o zarażenie groźną bakterią. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o czystość w żłobkach i przedszkolach. Największe zagrożenie stanowią toalety. Dlatego należy je na bieżąco przątać i dezynfekować specjalistycznymi preparatami wysokiej jakości. 

Profesjonalne środki do mycia muszli klozetowych

Bardzo dobrze sprawdza się w myciu muszli klozetowych, porcelanowych umywalek czy brodzików.  Posiada wyprofilowaną końcówkę w dozowniku, ułatwiającą aplikację preparatu.  Posiada przyjemny zapach. Można go również stosować po rozcieńczeniu do mycia posadzek w pomieszczeniach sanitarnych oraz do mycia fug.

Czystość w przedszkolnej sali do zajęć

Zadbana sala, w której odbywają się zajęcia musi być codziennie wietrzona, odkurzana. Podłogę należy umyć, a ze stolików i półek z zabawkami zetrzeć kurz. Do mycia podłóg bardzo dobrze sprawdzi się produkt Сlinex o przyjemnym zapachu nie zawierającym alergenów. W przypadku małych dzieci jest to bardzo ważne. Do mycia wszystkich pozostałych powierzchni można zastosować uniwersalny produkt Сlinex Od czasu do czasu powierzchnie stolików, przy których dzieci spędzają dużo czasu należy zdezynfekować preparatem Clinex Nano Protect Silver Table. Jest on produktem gotowym do użycia i nie wymaga spłukiwania. Jest odpowiedni do codziennej dezynfekcji pomieszczeń, stołów, blatów oraz urządzeń kuchennych i wnętrz urządzeń chłodniczych. Dzięki zawartości etanolu i aktywnych NANO cząsteczek srebra preparat niszczy bakterie, grzyby oraz zarodniki.

Zamów sprzątanie